Tinédzsereket célzó titkos Google–Meta-megállapodást vizsgál az Európai Bizottság
A Google a saját szabályait is áthágva engedett közzétenni Instagram-hirdetéseket a YouTube-on.
A Google a saját szabályait is áthágva engedett közzétenni Instagram-hirdetéseket a YouTube-on.
A hatóságok szerint Didier Reynders lottón mosott tisztára pénzeket.
A testület szerint a terv hiányos és megbízhatatlan adatokon alapul.
Az Európai Bizottság költségvetési főigazgatóságát kérték fel, hogy dolgozza ki a gyakorlati lépéseket. Törvényi változtatásokra nem is lenne szükség.
Didier Reynders a gyanú szerint lottózással mosott tisztára pénzeket.
Három héttel a jogszabály elfogadása után elküldte az Európai Bizottságnak azt a törvényt a magyar kormány, amely az alapítványi formában működő egyetemek közérdekű vagyonkezelő alapítványainak működéséről szól. A magyar kormány sem titkolja, ez a szöveg nem minden elemében egyezik meg azzal, mint amit a Bizottság elvárt.
A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület. A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.
„A mai nap, egy jó nap Európa számára” – jelentette ki Ursula von der Leyen és Roberta Metsola, akik közösen tartottak sajtótájékoztatót az Európai Bizottság új kollégiumának megválasztása után.
Az Európai Parlament plenáris ülésén szerdán kevéssel dél után a leadott 688 szavazatból 370 támogatta Ursula von der Leyen második biztosi testületét, 282-en voksoltak ellene, míg 36-an tartózkodtak.
Jelentős változásokon megy át az európai gazdasági kormányzás, az új szabályozás értelmében az Európai Bizottság két ütemben teszi közzé a tagállamok gazdálkodására és az általuk benyújtott növekedési tervek értékelésére vonatkozó álláspontját és a túlzott deficittel rendelkező országokkal kapcsolatos ajánlásait.
Az EUrologus elemzése bemutatja, milyen politikai változás övezi az új biztosi testület munkájának megkezdését, kicsit más szemszögből is képet adunk arról, hogy kik lesznek/lehetnek a következő biztosi időszak főszereplői és mire számíthat a magyar kormány.
Több uniós tagállam kezdeményezi, hogy a lehető legszélesebb körben vessenek ki vámokat az orosz és fehérorosz importra – köztük akár az energiahordozókra is. A magyar külügyminiszter nem ért egyet velük.
Mielőtt politikai karrierje beindult volna, az Európai Bizottság elnöke orvosként dolgozott.
A belga sajtó információi alátámasztják korábbi értesüléseinket, mely szerint Várhelyi Olivér leendő biztosi portfóliójából elvesznek hatásköröket és a belga biztos fogja ezeket megkapni. Végül Várhelyi lesz az egyetlen uniós biztos, aki nem az eredetileg javasolt szerepet fogja betölteni a második, Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottságban.
Mindeddig a magyar biztoson kívül még hat pozícióról nem döntöttek a képviselők, most ez is bekövetkezett.
Pedig olyan szépen „Brüsszelre“ kente volna az Orbán-kormány a nemzeti konzultációban a pluszjuttatás eltörlését.
Újabb, ezúttal 60 millió eurós számla érkezett Brüsszelből a magyar kormánynak. Most már összesen 353 millió eurót követel az EU azért, mert Magyarország nem hajtott végre egy bírósági ítéletet. Plusz kamatokat.
Az uniós túlzottdeficit-eljárásban beadott költségvetési terv szerint a magyar kormány 500 ezer új munkahellyel számol 2030-ra. Addigra a munkaerőtartalék optimista számítás szerint is csak 250 ezer fő lesz, tehát vendégmunkások nélkül nem lehet majd betölteni az új munkahelyeket. A kormány a 20-64 éves korcsoportban nem számít a foglalkoztatottak számának érdemi növekedésére, így a fiatalok és az idősebbek (főleg nők) töltenék be az új állásokat.
Az elmaradó állami beruházások, a repülőtér megvásárlásának finanszírozása és az autóipar válsága is rontja az ország pénzügyi helyzetét, miközben az infláció tartósan az uniós átlag felett marad. Az Európai Bizottság közzétette negyedéves gazdasági értékelését, amelyben az EU egészéről és valamennyi tagállamról elemzéseket közöl.
Nem lenne jó, ha az EU saját intézkedéseivel vagy tartós tétlenségével lehetővé tenné a jogállamiság visszaszorulását a tagállamokban, ezért itt az ideje, hogy ennek megfelelően vizsgáljuk magát az Uniót is, írja Dimitry V. Kochenov és Laurent Pech, a CEU Demokrácia Intézetének kutatói. Vélemény.